Competitions

arrow&v

Team Knockout

Home Team
vs
Away Team
Preliminary
24/10/19
St Judes
L
vs
W
Black Bull
Earl of Balcarres
W
vs
L
Whelley LC
Q8D
W
vs
L
Brickmakers A
Bryn Hall
L
vs
W
Poacher
Jawbone
L
vs
W
Q8B
Springfield
W
vs
L
Douglas Bank A
Douglas Bank B
W
vs
L
Railway
Round 1
14/11/19
Crispin
L
vs
W
Q8A
Brickmakers B
L
vs
W
Newtown WMC
Queens
L
vs
W
Pear Tree
Bucks Head
W
vs
L
St Thomas's
Douglas Bank B
W
vs
L
Q8D
Poacher
L
vs
W
Hawk
Springfield
W
vs
L
Black Bull
Earl of Balcarres
L
vs
W
Q8B
Round 2
5/12/19
Douglas Bank B
W
v
L
Newtown WMC
Bucks Head
L
v
W
Q8B
Springfield
W
v
L
Hawk
Pear Tree
L
v
W
Q8A
Semi-Final
TBC
At Q8 7.30PM Start
Draw to be done on the night
vs
vs
Final
TBC
At Q8 Sports Bar
To Follow semi-finals
vs

Team Plate Knockout

Home Team
vs
Away Team
Round 1
5/12/19
Railway
W
vs
L
Douglas Bank A
Brickmakers A
W
vs
L
Whelley LC
Black Bull
W
vs
L
Brickmakers B
BYE
L
vs
W
St Thomas's
Bryn Hall
L
vs
W
Crispin
Queens
W
vs
L
Poacher
Q8D
W
vs
L
St Judes
Earl of Balcarres
L
vs
W
Jawbone
Round 2
12/02/20
Q8D
L
vs
W
Black Bull
Crispin
L
vs
W
Brickmakers A
Jawbone
L
vs
W
St Thomas's
Railway
W
vs
L
Queens
Semi-Final
TBC
@Q8 7.30PM Start
Draw to be done on the night
vs
vs
Final
TBC
@Q8
To Follow semi-finals
vs

Individuals

Home Player
vs
Away Player
Preliminary
16th January 2020
P Hunt
W
v
L
A O'Donnell
R Greenhalgh
W
v
L
A Smitham
S McCabe
L
v
W
R Canning
A Wallace
W
v
L
K Ward
I Gordon
L
v
W
M Bullock
C Hatton
W
v
L
D Jackson
A Hewitt
L
v
W
C Bromley
R Wells
W
v
L
M Kneafcy
Round 1
26th February 2020
J Davis
W
v
L
J Harrison
P Marsh
L
v
W
J Atherton
M Bullock
W
w/o
L
L Bridge
R Harwood
W
v
L
C Taylor
S Duxbury
L
v
W
G Royds
L Briscoe
L
v
W
D Stock
P Ashton
L
v
W
A Wallace
B Quinton
L
v
W
D Kenyon
Liam Hunter
W
v
L
C Mooney
M Goodwin
W
v
L
R Kuzio
R Greenhalgh
L
v
W
D Slater
C Roughley
W
v
L
M Levorato
L Ashurst
L
v
W
T Davenport
G Cahir
W
v
L
C Bromley
D Newman
L
v
W
S Leyland
A Johnson
L
v
W
D Melling
R Wells
W
v
L
C Perry
R Walsh
L
v
W
D Winnard
M Lawrenson
W
v
L
F Leigh
C Coleman
L
v
W
I Davenport
T Murt
v
C Maloney
P Jennion
L
v
W
C Hatton
C Goodwin
W
v
L
S Williams
J Roper
W
w/o
L
A Smitham
J Potts
L
w/o
W
F Davenport
M Binder
W
v
L
A Simm
R Canning
L
v
W
S Witkiewicz
W Dutton
W
v
L
T Higham
C Charnley
W
v
L
M Hodgkinson
H Harrison
W
v
L
J Dawber
P Hunt
W
v
L
T Wood
D Binder
L
v
W
G Harrison
Round 2
TBC
TBC
C Goodwin
P
v
P
D Slater
Douglas Bank A
Bucks Head
@ Douglas Bank 7.30PM
M Binder
L
v
W
W Dutton
H Harrison
P
v
P
G Cahir
Brickmakers A
Q8A
@ Brickmakers 8.30PM
Pat Hunt
W
w/o
L
T Murt or C Mahoney
M Goodwin
P
v
P
J Davis
Douglas Bank A
Q8D
@ Douglas Bank 9:00PM
F Davenport
L
v
W
A Wallace
R Harwood
P
v
P
L Hunter
Bucks Head
Q8D
@ Bucks Head 8.30PM
D Melling
W
v
L
S Witkiewicz
I Davenport
W
v
L
T Davenport
G Royds
P
v
P
D Kenyon
Q8A
Black Bull
@ Q8A 7.30PM
D Winnard
P
v
P
D Stock
Q8B
Q8A
@ Q8B 8.30PM
C Charnley
W
v
L
R Wells
J Atherton
P
v
P
M Lawrenson
Bryn Hall
Q8B
@ Bryn Hall 8.30PM
C Hatton
W
v
L
C Roughley
M Bullock
W
v
L
S Leyland
G Harrison
P
v
P
J Roper
Q8A
Douglas Bank A
@ Q8A 9:00PM
Round 3
TBC
v
v
v
v
v
v
v
v
Round 4 QF
TBC
v
v
v
v
Semi-Final
TBC
v
v
Final
TBC
v

Brent Hindley

Home Player
vs
Away Player
Competition Cancelled
Competition Cancelled
Competition Cancelled
Competition Cancelled
Competition Cancelled

Pairs

Home Team
vs
Away Team
Preliminary
04/12/19
N Cahir & D Glynn
W
v
L
D Kuzio & D Binder
S Williams & M Lawrenson
W
v
L
C Mooney & M Hodgkinson
B Melling & A Cooper
W
v
L
P Marsh & A Smith
L Briscoe & G Cahir
W
v
L
F Leigh & M Leigh
D Phillips & A McCreary
W
v
L
A Hewitt & A Wallace
C Moody & D Doolan
W
v
L
R Harwood & C Roughley
A Smitham & M Brockley
W
v
L
L Ashurst & K Ward
C Roman & A Bobby
L
v
W
I Davenport & S Witkiewicz
M Kneafcy & F Davenport
W
v
L
R Wells & C Hannigan
Round 1
13/02/20
D Phillips & A McCreary
L
vs
W
A O’Donnell & G Seal jnr
M Goodwin & A Johnson
W
vs
L
D Mahoney & J Unsworth
P Smith & D Slater
W
vs
L
M Kneafcy & F Davenport
C Moody & D Doolan
L
vs
W
P Hunt & S Hemsley
C Hatton & C Bromley
W
vs
L
B Melling & A Cooper or P Marsh & A Smith
P Ashton & S Duxbury
L
vs
W
J Davis & L Hunter
A Smitham & M Brockley
W
vs
L
T Davenport & R Kuzio
N Cahir & D Glynn
L
vs
W
C Mc & D Brown
S Williams & M Lawrenson
W
vs
L
R Greenhalgh & N Greenhalgh
G Seal snr & T Rostron
L
vs
W
I Davenport & S Witkiewicz
S Leyland & J Atherton
W
vs
L
D Winnard & R Canning
D Stock & G Royds
P
vs
P
I Belshaw & A Rutter
Q8A
Brickmakers A
@Q8A 8:30pm
TBC
M Levorato & J Potts
W
vs
L
G Harrison & W Dutton
H Harrison & J Greenall
W
vs
L
N Kelly & B Cooper
C Coleman & M Causey
W
vs
L
T Higham & L Sullivan
L Briscoe & G Cahir
W
vs
L
C Taylor & T Williams
Round 2
TBC
TBC
Davenport /Witkiewicz
vs
A O’Donnell/Seal jnr
Q8A
Brickmakers A
@Q8A 7:30PM Start
McDoughner/Brown
vs
Davis/Hunter
Springfield
Q8D
@ Springfield 8:30PM Start
Williams/Lawrenson
vs
Bromley/Hatton
Q8B
Q8B
@Q8B 8:30PM Start
Smitham/Brockley
vs
M Goodwin/Johnson
Q8D
Douglas Bank A
@ Q8D 8:30PM Start
Stock/Royds or Belshaw/Rutter
vs
Hunt/Hemsley
Q8A or Brickmakers
Bucks head
@ TBC Start TBC
Smith/Slater
vs
Coleman/Causey
Bucks head
Railway
@ Railway 8:30PM Start
Briscoe/Cahir
vs
Levorato/Potts
Q8A
Jawbone
@ Q8A 9:00PM Start
Harrison/Greenall
vs
Leyland/Atherton
Brickmakers A
Bryn Hall
@ Brickmakers A 8:30PM Start
Round 3
TBC
vs
vs
vs
vs
Semi-Final
TBC
vs
vs
Final
TBC
vs

3 Man

Home Team
vs
Away Team
Preliminary
19/02/20
D Binder, D Newman, A Hewitt, A Wallace
W
v
L
T Davenport,R Kuzio,F Davenport, M Kneafcy
St Judes
St Judes
J Dawber, L Sullivan, T Higham, P Leonard
L
v
W
H Harrison, I Belshaw, J Greenhalgh, A Rutter
Tippings (Hawk)
Brickmakers A
C Goodwin, M Goodwin,A Johnson, R Walsh
P
v
P
J Davies, A Smitham, L Ashurst, C Roman
Douglas Bank A
Q8D
C Charnley, M Bullock, K Snape, D Melling
W
v
L
C Hatton, C Bromley, S Wilkinson, & R Canning
Black Bull
Q8B
C Coleman, A McCreary, M Causey, D Phillips
L
v
W
I Davenport, L Briscoe, G Royds, W Dutton
Railway
Q8A
R Greenhalgh, N Greenhalgh, K Ward, M Brockley
W
v
L
D Burrows, P Smith, D Slater
Q8D
Bucks Head
J Dainty, N Cahir, D Glynn, M Brown
W
v
L
S Leyland, J Atherton, T Wood, B Tootill
St Thomas's
Bryn Hall
Competition Cancelled
Competition Cancelled
Competition Cancelled
Competition Cancelled
Competition Cancelled
Round 1
25/03/20
Levorato/Potts/Duxbury
vs
Goodwin/Goodwin/Johnson/Walsh or Davis/Smitham/Ashurst/Ronan
@ Jawbone
Douglas Bank A or Q8D
Charnley/Bullock/Snape/Melling
vs
Harwood/Hunt/Roughley
@ Black Bull
Bucks Head
Binder/Newman/Hewitt/Wallace
vs
Harrison/Belshaw/Greenhalgh/Rutter
@ St Jude’s
Brickmakers A
Seal/Seal/Rostron/O’Donnell
vs
Harrison/G Cahir/Witkiewicz/Stock
@ Brickmakers
Q8A
Dainty/N Cahir/Glynn/Brown
vs
Davenport/Briscoe/Royds/Dutton
@ St Thomas’s
Q8A
Else/Moody/Doolan
vs
Mooney/Hodgkinson/Hunter/Bibby
@ Bucks Head
Q8D
Kelly/McDoughner/Brown/Halliwell
vs
Wells/Taylor/Williams/Hannigan
@ Springfield
Brickmakers B
Greenhalgh/Greenhalgh/Ward/Brockley
vs
Hart/Cooper/Cooper/Melling
@ Q8D
Springfield
Round 2
22/04/20
vs
vs
vs
vs
Semi-Final
TBC
vs
vs
Final
TBC
vs

Pinnacle Life

Home Team
vs
Away Team
Preliminary
11/12/19
St Judes
W
v
L
Queens
Bryn Hall
L
v
W
Q8A
Round 1
22/01/20
Buck's Head
W
vs
L
Poacher
Springfield
L
vs
W
Q8A
Q8B
W
vs
L
St Jude's
Douglas Bank A
W
vs
L
Jawbone
Semi Final 1
TBC
Buck's Head
vs
Q8B
Semi Final 2
TBC
Q8A
vs
Douglas Bank A
Final
TBC
vs